Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Putovní keš, jak to udělat....


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 9:13

Putovní keše již naštěstí pár let nejdou zakládat, ty v současnosti fungující jsou již jen na dožití. Pokud se má výstava někde ukazovat, dají se pořádat eventy, třeba jednou za měsíc jedno město a zároveň se dá přidat TB, kde bude vidět, na jakém místě se zrovna akce nachází třeba s odkazem v listingzích, aby se mohli návštěvníci podívat, jestli třeba není někde, kam se zrovna oni přesouvají.

 

P.S. Shamana prosím neposlouchej, je docela škoda, že už nemá schvalované příspěvky, akorát provokuje.


  • 3

#22 troschig

troschig

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 11:35

Souhlasím, Eventy jsou asi to nejrozumnější řešení. Uvidím co na to kolega betlémkář :-), on bude s betlémem zřejmě jezdit, plánovat a zařizovat štace, holt přibude mu práce na víc, ale myslím že to zmákne.


  • 0

#23 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 14:17

Tak me napada - jak by se u putovni kese (pokud by byla tato vyjimka povolena) vlastne logovalo. Kes by mela pevne souradnice v CR - tim padem by cizinci z jinych statu meli automaticky zapoctenou novou zemi, suvenyr, zmenila by se mozna jejich statistika z hlediska polohy... Takze uz jen z tohoto duvodu si myslim - ze by putovni kese nemely byt povoleny...


  • 0

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 14:38

Co pořád řešíte? 

Žádná nová putovní keš se publikovat nesmí. Tečka.

Ty stávající jsou na dožití a mají výjimku. Žádné nové výjimky nejsou a nebudou. Tečka.


  • 2

#25 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 1:43

Každé pravidlo se dá nějak obejít.  B)

 

Já bych to udělal jako Multinu, jedna pevná stage s krabicí, v které bude uložen plán souřadnic finálek na celý rok dopředu. 

 

P.S. Shamana prosím neposlouchej, je docela škoda, že už nemá schvalované příspěvky, akorát provokuje.

 

 

Jen poznámka. Shaman3 má BAN. O tom, že si založil nový nick shaman5, vím od počátku. Jakmile se od této chvilky naskytne jakákoliv možnost k BANU, dostane ho. Důvod? Obcházení předešlého BANU. 


  • 1

#26 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 8:08

Tak me napada - jak by se u putovni kese (pokud by byla tato vyjimka povolena) vlastne logovalo. Kes by mela pevne souradnice v CR - tim padem by cizinci z jinych statu meli automaticky zapoctenou novou zemi, suvenyr, zmenila by se mozna jejich statistika z hlediska polohy... Takze uz jen z tohoto duvodu si myslim - ze by putovni kese nemely byt povoleny...

 

Přestože vím, že nové cestovní keše se už zakládat nemohou, tak pro zodpovězení předchozí otázky - cestovní keše (a některé keše, které jsou na druhé straně zeměkoule) jsou co vím vyjmuty ze statistik.

Bohužel i zde zapomíná GS na veškeré statistiky, takže například po odlovu 2 cestujících keší nemám dle mapy navštívenou ani Francii, kde byly umístěny souřadnice první, když jsem ji odlovil, ani Oregon, kde jsou stále výchozí souřadnice druhé, kterou jsem odlovil, ale obdržel jsem za tyto dva státy suvenýr, který jsem musel skrýt, aby se mi nezobrazoval (tedy, myslím, že ta Francie byla za tu první cestující keš, je to jediné logické vysvětlení, ale už si to přesně nepamatuji). Ani vzdáleností nejvzdálenější keše se mi tyto dvě keše nezobrazují.


  • 0

#27 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 12:15

Roman_Jaromer: Z oficiálních statistik (a mám dojem, že to tak má i project-gc) jsou tyto keše vyřazeny pomocí bookmarku, který si GS sám spravuje. Takže se nezapočítávají do kilometrů, států a tak. Do celkových počtů se počítají.


  • 0

#28 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 12:27

Měl jsem na mysli to, že je vyjmuto započítávání do statistik, co se týče max. vzdálenosti, navštívených států atp., jen jsem to zrovna v tuhle chvíli nějak nemohl najít... Díky za upřesnění :-)

Samozřejmě jsem nemyslel celkové počty nálezů, DT tabulky, typy keší atp. I když jsem si neuvědomil, že ten můj příspěvek takhle mohl vyznít.

 

Měl jsem na mysli, že už měl GS dotáhnout započtení i suvenýrů za tyhle keše, protože ty se za ně započítají...


  • 0

#29 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 13:03

a já se ještě možná hloupě zeptám... proč to musíš nutně "cpát" do geocachingu...

 

trošku mi to příjde že si v poslední době kačeři už ani neuprdnou a nezajdou na wc když za to nemají bod.. nezajdou spolu jen tak na pivo, protože za to není bod...

 

Pakliže je to tak super jak píšeš, tak stačí založit vlákno a sem psát kam se zrovna betlém chystá ne? A lidi jej navštíví jen tak bez bodu...

 

Nebo to je nějaký speciální kačerský betlém kde je místo ježíška první keš a tři králové se jí jdou klanět? nebo ji hledat aby měli FTF?


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 18 prosinec 2014 - 13:05

  • 9

#30 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 13:37

Když je event se zahradní železnicí, kterej je teda pěknej, tak by mohl být i event s betlémem. Jen jim tam asi přijdou i mudlové.
  • 0

#31 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 13:49

Nebo to je nějaký speciální kačerský betlém kde je místo ježíška první keš a tři králové se jí jdou klanět? nebo ji hledat aby měli FTF?

Ta představa mě načisto odrovnala :D :D :D! Taky nevidím důvod, proč z toho dělat zrovna geoakci. Maximálně bych na tu maringotku dala trackovací číslo, jako se dává na auto, ale to by podle mě bylo víc než dost. Kdo se nechce podívat na betlém kvůli němu samotnýmu, nevim, proč by tam měl lézt.


  • 3

#32 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 17:53

Ale jo, umožnit návštěvu všem, kačerům i mudlům... Asi by to bylo lepší, než několik stejných eventů. Ale jeden by se udělat mohl. Třeba ještě s nějakým dalším programem.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 18 prosinec 2014 - 17:54

  • 3

#33 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 19:38

Eventy by byly dobré, přitáhne to lidi. Navíc, když to bude pokaždé v jiném městě a v jiném čase.

Jdi do toho. A když k tomu ještě budou CWG, návštěvnost bude velká.


  • 0

#34 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 20:03

Eventy by byly dobré, přitáhne to lidi. Navíc, když to bude pokaždé v jiném městě a v jiném čase.
Jdi do toho. A když k tomu ještě budou CWG, návštěvnost bude velká.

Tak asi to bude taky něco stát, ten provoz. Údržba, doprava, plac pro maringotku... a když to budou dělat pro kačery zadarmo... asi těch výjezdů tolik neplánují, ale stejně.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 18 prosinec 2014 - 20:06

  • 0

#35 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2014 - 21:09

a já se ještě možná hloupě zeptám... proč to musíš nutně "cpát" do geocachingu...

 

trošku mi to příjde že si v poslední době kačeři už ani neuprdnou a nezajdou na wc když za to nemají bod.. nezajdou spolu jen tak na pivo, protože za to není bod...

 

Pakliže je to tak super jak píšeš, tak stačí založit vlákno a sem psát kam se zrovna betlém chystá ne? A lidi jej navštíví jen tak bez bodu...

 

Nebo to je nějaký speciální kačerský betlém kde je místo ježíška první keš a tři králové se jí jdou klanět? nebo ji hledat aby měli FTF?

 

Tak nevím, cílem kešek je ukazovat zajímavá místa, takže nápad ukázat keškou zajímavé místo - putovní betlém zcela chápu... Stejně jako jsou kešky věnované třeba muzeím... Plně chápu touhu se podělit s lidmi o něco zajímavého a přece jen informace o betlémě v kešce (eventu) si přečte daleko více lidí, než info zde v debatě.


  • 2

#36 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2014 - 5:29

Event nemá s geocachingem nic společného, to už je jen nějaký pofidérní groundspeakcaching.  :P


  • -6

#37 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2014 - 8:45

a já se ještě možná hloupě zeptám... proč to musíš nutně "cpát" do geocachingu...

 

trošku mi to příjde že si v poslední době kačeři už ani neuprdnou a nezajdou na wc když za to nemají bod.. nezajdou spolu jen tak na pivo, protože za to není bod...

 

Pakliže je to tak super jak píšeš, tak stačí založit vlákno a sem psát kam se zrovna betlém chystá ne? A lidi jej navštíví jen tak bez bodu...

 

Nebo to je nějaký speciální kačerský betlém kde je místo ježíška první keš a tři králové se jí jdou klanět? nebo ji hledat aby měli FTF?

Tuhle jsem na eventu viděl, jak se lidi klaněli truhle plné drevěných záslepek na díry po sucích z(ne)hodnocené nějakým vypalováním.

Přišlo mi to ujeté, ale než jsem si přečetl tvůj příspěvek, neměl jsem potřebu to ventilovat.

Jinak proč ne, líbí se mi nápad s TB, eventem i mysterkou, která by měla pevné finální souřadnice zjistitelné v té maringotce.


Tento příspěvek byl upraven od Pnov: 19 prosinec 2014 - 8:46

  • 0

P%C5%88ov.png


#38 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2014 - 12:56

Jinak proč ne, líbí se mi nápad s TB, eventem i mysterkou, která by měla pevné finální souřadnice zjistitelné v té maringotce.

 

Ale tahle varianta by asi průchozí byla. Keš stálé souřadnice mít bude a putovní ukazovátko na keš tu už máme několikrát.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#39 drobja

drobja

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2014 - 22:08

Jestli tě bude ještě zajímat můj nápad, tak ti ho zdělím.

Putovní keše jsou údajně zakázané ale předpokládám že se tím myslí

keš samotná, která se přesouvá z místa na místo!

 

Mohl by jsi to udělat jinak, jako Vrabčák v Životicích :-D

GC3Z0Q8

 

Centrální keš by byla na jedných a stejných souřadnicích, potom by byla druhá část,

která by cestovala v určité zoně a kačeři zapisovaly kde se  právě ten druhý kus nachází.

 

Princip by byl v tom, že kačer by měl za úkol najít tu druhou část betlému, na posledních uvených souřadnicích.

Kačer příjde na místo a z betlému si opíše výsledné souřadnice keše s logbookem.

No a potom záleží na něm jestli přesune tu část betléma nebo zdali ho přesune a zapíše souřadnice + hint kde se nachází pro další hledače.

S pozdravem *DROBEK*


  • 0
Na geocaching.com se jmenuji *DROBEK*

#40 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2014 - 22:22

Hm, najdeš vrabce, zjistíš souřadnice hnízda, najdeš ho a vrabce dáš někam jinam. A zveřejníš jeho nové souřadnice. Něco takovýho už jsem někde četl. Jenže s tím betlémem bude jezdit owner. Respektive jeho kolega. :)

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 20 prosinec 2014 - 23:51

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama